Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Don't have a credit card yet?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Šárka Voříšková

Od letošního roku je novou posilou našeho týmu na pozici Marketing & Sales Director Ing. Šárka Voříšková. Šárka má v oblasti financování firem už více než dvacetiletou zkušenost a její přítomnost vnesla do firmy novou dynamiku. Řadu let pracovala pro českou nebankovní factoringovou společnost, mezinárodní zkušenosti získala v HSBC Bank, má zkušenosti také s uváděním nových produktů na trh a projektovým řízením. Vystudovala Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě.

Jak jsi se dostala k práci ve SMart Credit a co tě na firmě zaujalo nejvíc?

S jednateli společnosti – Honzou Matouškem a Romanem Špačkem – se znám velmi dlouho. Před mnoha lety jsme spolu pracovali v jedné firmě a když mě v loňském roce oslovili s tím, že by rádi rozšířili tým, neváhala jsem. Cítila jsem v té době touhu po pracovní změně a měla chuť po více než jedenácti letech opustit korporátní prostředí. Zkušeností, které jsem získala ve velkých nadnárodních společnostech, si velmi vážím, ale po tak dlouhém čase jsem už potřebovala ve své práci méně reportů, pravidel a směrnic. Práce ve SMart Credit je pro mě osvěžujícím návratem k pružnosti, klientskému přístupu a inovativním řešením, které jsme schopni klientům nabídnout tehdy, když je potřebují, a ne až to na centrále někdo schválí.

Které tvoje minulé zkušenosti ve své práci pro SMart Credit nejvíce využíváš?

Vzhledem k tomu, že záběr SMart Credit je hodně široký jak z pohledu oborů, ve kterých naši klienti působí, tak z pohledu řešení, která jsme schopni přizpůsobovat na míru jejich potřebám, tak mám pocit, že se mi hodí úplně všechno, čím jsem si pracovně prošla. Jako obchodník jsem se starala jak o malé a střední firmy, tak o společnosti s miliardovými obraty. Díky tomu mám velmi dobrou představu o tom, jaké problémy společnosti v oblasti provozního financování trápí a co pro ně může být nejefektivnějším řešením. Když jsem vedla tým Receivables Finance v HSBC, uváděli jsme na český trh nový produkt, což byla cenná zkušenost nejen z pohledu řízení projektů, ale i standardizace procesů, kterou využívám i ve SMart Credit.

Co tě na tvojí práci nejvíce baví?

To, že můžeme být součástí velmi zajímavých projektů a podnikatelských příběhů, že pomáháme našim klientům k růstu jejich byznysu. Každý obor má svoje specifika a vyžaduje trochu jiný přístup, člověk se potkává s odborníky z různých odvětví a má tak možnost se pořád učit něco nového. Rozhodně to není „nuda v Brně“.

Zbývá ti po práci čas i na nějaké koníčky, co ti nejvíc pomáhá vypnout a odreagovat se?

S věkem občas přichází i moudrost. S přibývajícími roky jsem se propracovala k poznání, že se dlouhodobě nedá pracovat 12 hodin denně, aniž by to mělo vliv na kvalitu práce i soukromého života. Proto se v posledních letech poctivě snažím držet work-life balance a najít si čas na sport, rodinu a přátele. To nejlepší, co u mě funguje na stres a únavu, je vyběhnout nebo vyjet na kole do lesa. Kolo je pro mě sport a současně koníček číslo jedna. Naše letní dovolené jsou většinou cyklistické, ty zimní zase na lyžích. Rádi se vracíme na oblíbená místa, jako je Lago di Garda, Ženevské jezero nebo srdcovka Londýn.

Máš nějaké své pracovní anebo životní motto?

Díky za každé nové ráno :-)

Šárka Voříšková