Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Don't have a credit card yet?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Jednatel společnosti SMart Credit Mgr. Jan Matoušek se nedávno zúčastnil 9. ročníku COFACE COUNTRY RISK CONFERENCE na téma „Česká a slovenská ekonomika v roce 2020 a v dalších letech“, která se uskutečnila v Brně koncem září 2019.

Naše společnost spolupracuje již šestým rokem s globální pojišťovnou pohledávek společností Coface, resp. její organizační složkou působící v České republice. Coface pořádá každý rok pro své klienty konferenci na vybrané aktuální ekonomické téma, které se pravidelně účastní řada vedoucích pracovníků a vlastníků významných firem, ekonomických analytiků, odborníků na korporátní kreditní rizika a novinářů zaměřujících se na oblast ekonomického vývoje. Letos to byl např. Ivan Mikloš, bývalý vicepremiér vlády SR a ministr financí, ekonomové Lukáš Kovanda, Mojmír Hampl, Petr Bartoň a Tomáš Sedláček.

Zvyšují se obavy z budoucího ekonomického vývoje?

Hlavním tématem konference byla aktuální ekonomická rizika nejen v České republice a na Slovensku, ale také v celosvětovém měřítku. Součástí prezentace byly i výsledky každoročního průzkumu Coface zaměřeného na vnímání rizik ze strany občanů a vrcholových manažerů předních českých firem, podle nichž se obavy z budoucího vývoje ekonomiky začínají zvyšovat: téměř 80 % českých firem se připravuje na případný propad ekonomiky a snížení počtu zakázek. Nevýrazný výkon české ekonomiky v posledních měsících a nepříznivé zprávy ze zahraničí přispívají k šíření pesimistické nálady a to jak mezi firmami, tak i domácnostmi. Přibližně třetina Čechů si totiž myslí, že příští rok bude jejich ekonomická situace horší. Máme se tedy připravit na blížící se krizi? Jaká máme ve svých firmách učinit opatření? Kdy se ochlazení ekonomiky dostaví a v jaké míře?

Využívejte nástroje ke snížení podnikatelského rizika

Na všechny tyto otázky se mezi odborníky názory různí, nicméně my si z tohoto setkání odnášíme závěr: Buďte připravenými optimisty! Z našeho pohledu je součástí připravenosti na možný turbulentní vývoj v české a světové ekonomice mimo jiné i efektivní využívání nástrojů pro zajištění plynulého cash flow a snížení podnikatelského rizika spojeného s platební neschopností odběratelů, jako je například bezregresní factoring s pojištěním pohledávek.

Více o COFACE COUNTRY RISK CONFERENCE